en iyi kedi mamaları

En İyi Kedi Mamaları Nelerdir?

En iyi kedi mamaları kedi dostlarımızın beslenmesi, sağlıkları bakımından son derece önem arz eder. En iyi kedi maması tercihi yaparken, kedinizin gereksinimlerine uygun besin değerlerine sahip ve onların sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlayan mamalar tercih etmelisiniz. Mama tercihinde kaliteli protein, vitaminler, mineraller, taurin gibi besin maddelerinin içeriği çok önemlidir. Kedilerin yaşlarına, hareket seviyelerine ve sağlık durumlarına göre çeşitli mama alternatifleri tercih edilmelidir. Bundan dolayı, en iyi kedi maması seçimi yaparken veteriner hekiminizin tavsiyelerini de dikkate almanız oldukça önemlidir.

Kedi dostunuz için mama satın almak istediğiniz zaman kedinizin kilosuna, cinsine, boyutuna, yaşına ve kısırlaşma durumuna göre uygun bir tercih yapmanız daha uygun olacaktır. Mamanın kalitesinin yüksek ve güvenilir olması da asla göz ardı edilmemesi gereken bir husustur. Her kedi türü için tercih edilecek mama farklılık gösterir. Hem lezzet hem de kedinizin niteliklerine yanıt vermesi hususunda doğru mamanın tercih edilmesi önemlidir. Kediniz için ilk defa mama satın alacaksanız bir veteriner hekimden destek almanızda yarar vardır.

En İyi Kedi Mamaları Listesi

Kediler, cins özelliklerine göre farklı açılardan daha hassas ve bakıma gereksinim duyabilmektedir. Bu gereksinimden dolayı, türlere göre ayrı kedi mamaları seçeneklerine bu şekilde bakmak daha doğru olur. Her bir tür kedinin belli genetik yapısı ve buna bağlı olarak ileride oluşabilecek muhtemel problemler düşünülerek üretilmiş mamalar mevcuttur. İşte en iyi kedi mamaları listesi;

ENJOY Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 15 KG

Yetişkin kedilerin günlük olarak gereksinim duyduğu mineral, protein ve vitaminleri içerisinde barındıran Enjoy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması son derece yararlı bir içeriğe sahiptir. Lezzet açısında da kedilerin seveceği bir aromaya sahiptir. Güvenilir içeriği ile ön plana çıkan kedi maması, Omega 3 ve Omega 6 açısından oldukça zengindir.

Mama taneleri küçük olduğundan dolayı kedinizin zorlanmadan, rahatlıkla beslenmesine ve kolayca sindirmesine imkan tanıyan Enjoy marka mama, kedinizin diş sağlığının korunması ve hasar almaması bakımından da özel olarak üretilmiştir. Aynı zamanda kan dolaşımı, kas gelişimi, deri ve tüy sağlığı gibi ayrıntılar için yardımcı bir içeriğe sahiptir.

PROPLAN Somonlu Kısırlaştırılmış Kedi Maması 10 KG

Kediler, kısırlaştırma uygulamasının ardından sıkı bir diyete gereksinim duyar. Bununla beraber yeme istekleri de artar. Bu gereksinimlerini karşılamak üzere bünyelerine uygun nitelikte geliştirilen Proplan somonlu kısırlaştırılmış kedi maması, kedinizin tüm besin gereksinimlerini karşılamaya destek olur. Tahıl ve et gibi besinlerden gelen yağ, protein ve karbonhidratlar, kedinizin metabolizmasına uygun bir biçimde bir araya getirilir.

Kısırlaştırılmış kedilerde obezite riskini önlemek ve gereken besini karşılamak için yüksek proteinli ve sindirimi kolay bir formüle sahip olan üründe, protein, karbonhidrat ve yağ oranı titizlikle hazırlanır.

ROYAL CANIN KITTEN Yavru Kedi Maması 2 KG

Yavru kedilerin 4.aydan sonra tüketebileceği Royal Cannin yavru kedi maması, 12.aya dek rahatça kullanılabilir. Kedilerin sağlıklı bir şekilde gelişim gösterebilmeleri için gereksinim duyduğu vitamin, kalsiyum ve diğer besinleri içerisinde bulunduran mama, sindirim emniyeti bakımından oldukça yararlıdır. Özel aroması sayesinde yavru kedilerin severek tüketebileceği bir üründür.

Sindirim kabiliyetlerinin ve kemik gelişimlerinin tamamlandığı evrede kedilerin gerek duyduğu besinler bu ürün içerisinde yer alır. Pirinç, kümes hayvan ürünleri, mısır ürünleri, bitkisel lifler, pancar küspesi, yumurta tozu, çeşitli mineraller, balık yağı, maya ve besleyici pek çok vitamin açısından zengindir.

BONNIE Biftekli Yetişkin Kedi Maması 10 KG

Evcil dostlarınızın barınma gereksinimleri kadar beslenme gereksinimleri de oldukça önemlidir. Onların beslenme gereksinimlerini karşılarken önem vermeniz gereken pek çok nokta vardır. Dostunuzun uzun vadede kullanacağı ve gün içerisinde pek çok kez yiyeceği mama, sağlığı açısından tehdit unsuru olmayan ve zarar vermeyen içeriklerle geliştirilmelidir.

Bonnie biftekli yetişkin kedi maması, kedinizi sağlıklı bir biçimde beslerken gerek duyduğu besin unsurlarını almasına da destek olur.

  • Biftek aromalı lezzetli kedi maması,
  • 10 kilo olması ile uzun vadeli kullanım
  • Yüksek vitamin ve mineral

İçerisinde kalsiyum, sodyum ve fosfor mineralleri bulunduran ürün, A, B, C, D ve K vitaminleri sayesinde de zengin bir içerik sağlar.

FRİSKİES Etli, Tavuklu ve Sebzeli Yetişkin Kedi Maması 10 KG

Yüksek kaliteli tavuk ve et gibi hayvansal proteinler içeren ürün, sağlıklı kas ve vücut gelişimine yardımcı olur.

  • İçerisinde yer alan hamsi yağı, Omega3 ve 6 yağ asitlerinin kaynağıdır. Bu da sağlıklı deri ve tüy oluşumuna yardımcı olur.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • İçerisindeki doğal prebiyotik lifler sayesinde bağırsaklardaki faydalı bakterilerin gelişimi desteklenir. Ayrıca patojenlerin zararlı yanlarının azaltılmasına destek olur.
  • İçerisindeki Taurin, kalp ve göz sağlığına yardımcı olur.

TRENDLINE Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması 15 KG

Kedilerin sevdiği tatlar açısından zengin olan Trendline kuzu etli yetişkin kedi maması, tam dengeli bir formüle sahiptir. Taze tatlarla aromalandırılmış olan bu mama, özellikle mama seçen kediler için uygundur. İçerisinde buğday, mısır, ciğer aroması, işlenmiş hayvansal protein, kurutulmuş şeker pancarı, bir mayası, tuz, keten tohumu ile pek çok vitamin ve mineral vardır.

REFLEX MULTİ COLOR Yetişkin Tavuklu Kedi Maması 15 KG

A.A.F.C.O’nun tavsiye ettiği yetişkin kedi besin gerekliliklerine uygun olarak hazırlanmış tamamı doğal içerikli mama, bir kedinin günlük aktivitesini karşılayacak biçimde formüle edilmiştir. Ürün içerisinde, kalp ve göz sağlığı adına Taurin, güçlü bağışık sistemi adına Çinko ve Antioksidan vitamin bulunmaktadır.

Özel olarak geliştirilmiş tane biçimleri ile sindirim sistemi, diş ve diş etinin korunması sağlanır. Aynı zamanda kedilerin tüy yapısında önemli bir yere sahip olan Biotin de ürün içerisinde yer alan maddelerden bir tanesidir.

HILLS Tavuklu Yavru Kedi Maması

Yavru kedi dostlarınızın sağlıklı bir biçimde gelişimlerine yardımcı olan ve bağışıklarını güçlendiren Hills tavuklu yavru kedi mamaları, lezzeti ile de ön plana çıkan bir markadır. Göz ve beyin gelişimleri için ihtiyaç duyulan balık yağından elde edilen DHA açısından da zengin olan mama, kedilerin kemikleri ve dişleri için de gerek duydukları mineralleri içerir.

Yalnızca 12.aya kadar olan yavru kediler için değil, hamile veya emziren anne kediler için de tavsiye edilmektedir. Fakat normal durumdaki bir yetişkin kedi için kullanılması önerilmez. Zira bu kedi maması özel durumda olan kediler adına geliştirilmiştir.

BRIT CARE Tavşan Etli Tahılsız Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Brit care tavşan etli tahılsız kısırlaştırılmış kedi maması, özel ve yüksek kaliteli bir bileşene sahiptir. %26 taze ve kurutulmuş tavşan eti bulunan üründe, taze et ve yüksek kaliteli et unu birleşimi farklı bir aroma katıyor. Bunun yanı sıra Yabani İğde Yağı katkısı, kedinizin idrar yolu ve böbrek sağlığı için büyük bir öneme sahipken, sindirim sistemine de destek oluyor.

ECONATURE Tavuk Etli Kedi Maması 15 KG

Yetişkin kedilerin beslenme ihtiyaçlarına uygun olan bu mama, sağlıklı bir biçimde gelişmeleri adına üretilmiştir. Kedilerin enerji gereksinimlerini karşılar ve bütün yetişkin ırk köpekler için tüketime elverişlidir. Ürün içerisinde, tavuk proteini, mısır, pirinç, buğday, ciğer aroması, tuz, mineraller, tavuk yağı, A, E ve D vitaminleri yer alır.