Köpek Ödül Mamaları

En iyi köpek ödül mamaları köpeklerin beslenmesinde başlı başına özel bir yer teşkil eder. Köpeğin türüne, yaşına göre yaş ya da kuru mama yedirilir. Bir de köpek ödül maması denilen bir mama türü vardır.

Bu mama türü baştan net bir biçimde ifade etmek gerekir ki zorunlu olan bir gıda maddesi değildir. Kavramın kendisinden de anlaşılır olduğu üzere köpeğin motivasyonunu güçlendirmek için kullanılır. Ayrıca köpek ödül mamaları bilhassa yavru köpeklerde öğrenme süreçlerini hızlandırmak, onları mutlu etmek için verilir. Bu mamalar özel olarak hazırlanarak müşterilere sunulur.

En İyi Köpek Ödül Mamaları Listesi 

Burada işin temel püf noktası bilinçli bir tercih yaparak en iyi köpek ödül maması hangisi ise onun tespit edilmesidir. En iyi olarak karar verilebilmesi için ürün kalitesinden ve ürün bileşenlerinden emin olunması gerekir. Ayrıca ödül olarak verildiği için köpeğin damak lezzetine hitap eden aromalar içerenleri alınmalıdır.

Siz de aşağıdaki listemizde yer alan en iyi köpek ödül mamaları içinden istediğinizi seçip, güvenle köpeğinize ödül olarak verebilirsiniz.

Brit Light Kilo Kontrolü Sağlayan Tavşanlı Köpek Ödül Maması 150 Gr

Brit Light Kilo Kontrolü Sağlayan Tavşanlı Köpek Ödül Maması 150 Gr

Ödül mamaları noktasında köpek sahiplerinin karşısına çıkan ve uzmanlar tarafından önerilen en iyi köpek ödül mamalarının başında Brit Light kilo kontrolü sağlayan tavşanlı köpek ödül maması vardır. Ürün 150 gramlık kendi özel ambalajında satışa sunulur. Küçük pratik bir üründür. İçeriğinde ürün adından da anlaşılacağı gibi tavşan vardır. Köpeğin ağız sağlığını korur. Bu mama yarı nemli olan gıdadır. Köpeklerde kilo kontrolü sağlar. Lezzeti son derece güçlüdür. Köpeklerin bağırsak sağlığını da korur.

Pedigree Dentastix Small Küçük Irk Köpek Ödülü 3 Lü 45 Gr

Pedigree Dentastix Small Küçük Irk Köpek Ödülü 3 Lü 45 Gr

Köpek ödül mamaları denilince akla gelen bir diğer mama Pedigree Dentastix Small Küçük Irk Köpek Ödülü 3 Lü 45 Gr olan gıdadır. Ürün nispeten tematik tarzda olan bir mama türüdür. Küçük ırk türü köpekler için 4 aylıktan büyük köpekler içindir. Kendi özel ambalajında satışa sunulur. Kemik biçiminde bir formu vardır. Köpeklerin diş sağlığını korur ve sağlıklı diş yapısı sağlar. Köpeklerin ağzında ortaya çıkan diş tartarlarını yok eder. Atıştırmalık olarak da verilebilir. Tamamen doğal bileşenleri vardır.

Pedigree Biscrok Köpek Ödül Bisküvisi 200 Gr

Pedigree Biscrok Köpek Ödül Bisküvisi 200 Gr

Gelelim bir diğer alanında kendini kanıtlamış olan son derece ödül bir ürüne. Bu köpek ödül maması bisküvi biçiminde olup yarım kiloluk paketlerde satışa sunulur. Kalsiyum ve protein açısından zengindir. Her yaştan tüm köpek cinslerine ödül olarak verilebilir. İçeriğinde doğal olmayan lezzetler ve renkler bulunmaz. İçeriğinde Omega 3 de vardır.  Tamamlayıcı bir ürün yapısı vardır. Aynı zamanda köpeğin zinde kalmasını da sağlar. Tek başına ya da sıvı besin maddeleri ile birleştirilerek köpeğe ödül olarak verilebilir.

en iyi köpek ödül maması

Baffs Naturals Tavuk Ayak %100 Doğal Köpek Ödül Maması 100 gr

Uzmanlar tarafından önerilen bir diğer ürün ise Baffs Naturals Tavuk Ayak %100 Doğal Köpek Ödül Maması 100 gr isimli mama türüdür. Ürün adından da anlaşılır olduğu gibi tamamı ile doğaldır. Kuru bir mama olup nem oranı yüzde 10 değerindedir. Ham protein oranı yüzde 39, ham yağ oranı yüzde 17.5 ve ham kül oranı da yüzde 20 olup büyük küçük tüm ırklarda olan köpekler için uygundur. İri parçalar halindedir. İçeriğinde tavuk parçaları da vardır.

Kuzu Kulak Çiğneme Kemikleri 100 gr Köpek Ödül Maması

Kuzu Kulak Çiğneme Kemikleri 100 gr Köpek Ödül Maması

En iyi köpek ödül mamaları denilince akla gelen ürünlerden bir tanesi de bu mamadır. 100 gram olarak kendi özel ambalajında son kullanma tarihine kadar soğuk bir ortamda ağzı kapalı olarak muhafaza edilerek köpeğe verilebilir. Ürün kemik formundadır. Doğal olarak kurutulan kuzu kemikleri içerir.  Her yaşta olan köpeğe tüm ortamlarda ödül olarak verilebilir. Sağlıklı ve lezzetli bir gıdadır. Petimix markasının ürün gamındadır.

Dana Ciğer Çubuk Çiğneme Kemikleri Köpek Ödül Maması 100 gr

Dana Ciğer Çubuk Çiğneme Kemikleri Köpek Ödül Maması 100 gr

Yine Petimix markası tarafından üretilen ve kuzu eti tercih etmeyenler için olan bu ödül maması da 100 gram olan ambalajında satışa sunulur. İçeriğinde sığır eti ve karaciğer bulunur. Bütün yaşam alanlarında köpeğin ağız bakımı için kullanılabilir. Her bir çubuk 15 cm uzunluğundadır.

Brit Antistress Karidesli Stress Azaltıcı Köpek Ödül Maması 150 Gr

Brit Antistress Karidesli Stress Azaltıcı Köpek Ödül Maması 150 Gr

Brit antistress karidesli stress azaltıcı köpek ödül maması 150 gr alanında en özel ürünlerin başında gelir. Ürünün en temel özelliği köpeklerde stres gerginlik olduğu zaman az bir miktarda verildiği zaman anında azaltır. 150 gram kendi özel ambalajında satışa sunulur. İçeriğinde karides dışında B12, Omega 3 bulunur. Köpeğin sağlıklı beslenmesine katkı sunar,  beynini güçlendirir, ayrıca köpeğin bağırsak hareketlerine de iyi gelir.

Acana Crunchy Yüksek Proteinli Tavuklu Köpek Ödülü 100 Gr

Acana Crunchy Yüksek Proteinli Tavuklu Köpek Ödülü 100 Gr

Acana markası tarafından üretilen bu ödül maması kendi özel ambalajında aynı zamanda son derece şık bir görüntüsü olan gıdadır. 100 gram değerindedir. Hayvansal kaynaklı proteinler içerir. Tahıl olmayan bir gıdadır. İçeriğinde hem yüksek kaliteli tavuk eti hem de patates vardır. Sağlıklı bir besin maddesidir. Köpeğin sindirim sistemine iyi gelen lezzetli bir besin maddesidir. Köpeğin bağışıklık sistemini güçlendirir. Her yaştan köpeğe ödül olarak verilebilir.

Petimix Fıstık Ezmeli Dana Ciğer Küpleri 100 gr Köpek Ödül Maması

Petimix Fıstık Ezmeli Dana Ciğer Küpleri 100 gr Köpek Ödül Maması

Petimix Fıstık Ezmeli Dana Ciğer Küpleri 100 gr Köpek Ödül Maması benzerlerinden açık ara ayrılan birçok uzmanın önerdiği bir besin maddesidir.  Köpekler için tam anlamı ile bir ödüldür. Küçük parçalardan oluşur. İçeriğinde hem fıstık ezmesi hem de dana ciğer bulunur. Lezzeti son derece fazladır. Tüm köpek ırklarına güvenle verilebilir. Katkısız ve doğaldır. Sağlıklı bir yapısı vardır. Eğitim amaçlı olarak da verilebilir.

8 İn 1 Dental Delight Bones Xs 84 Gr

8 in 1 Dental Delight Bones Xs 84 Gr

Bu ödül maması için söylenebilecek çok söz yok. Her yönü ile emsalsiz bir ödül maması. Sadece 84 gram olan paketin içinde olmasına rağmen hem son derece sağlıklı hem de bir köpeğe verilebilecek olan en iyi ödül.  Yağ oranı son derece düşük olup yapay bileşenleri bulunmuyor. Köpeğin tüketimi son derece kolay. Kendisine özgü tasarımının tam ortasında et bulunur. Çiğneyen köpeğe mutluluk verdiği köpeğin hareketlerinden anında belli olur.  Düşük yağ oranına sahiptir. Ayrıca köpeğin stresini de azaltır.

MERA Snacker Kuzulu Yumuşak Köpek Ödül Maması 200 Gram

MERA Snacker Kuzulu Yumuşak Köpek Ödül Maması 200 Gram

MERA Snacker Kuzulu Yumuşak Köpek Ödül Maması 200 Gram olan ürün bu yazıda size önereceğimiz son üründür. Mera firmasının bu ödül maması ilgili kalite kontrol testlerinden geçerek satışa sunulur. Tanecikli bir formu vardır. Sadece yetişkin köpekler içindir. Köpeğin sindirim sağlığına iyi gelir. Tüylerini ve derisini de korur. Tüm köpek cinsleri için uygundur.