Papağan Yemleri

Papağanınıza en iyi papağan yemi sunarak onun sağlık bir yaşam sürmesine yardımcı olabilirsiniz. Papağan türleri, kuş yetiştirmeyi seven kişilerin en sık tercih ettiği evcil hayvanlardan bir tanesidir. Zeki olmaları, kelimeleri hızlı bir şekilde öğrenmeleri ve taklit kabiliyetleri, bu sevimli hayvanların dikkat çeken özellikleri arasında yer alır. Her kuş türünün bakım ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Papağanlar da düzgün beslenmeye ve iyi şartlarda bakılmaya gereksinim duyarlar. Bundan dolayı beslenme hususunda özellikle dikkat edilmesi gerekir.

Papağanların beslenmesiyle ilgili unutulmaması gereken bazı detaylar da şu şekildedir;

 • Papağanın yemi lif ve vitamin bakımından zengin olmalıdır.
 • Papağanlar %80 yem, %20 sebze ve meyve ile beslenmelidir.
 • Papağanın cinsine uygun bir yem tercihi yapılmalıdır.

En İyi Papağan Yemleri Listesi

Papağanlar zeki, eğlenceli ve merhametli canlılardır. Bakımı oldukça kolaydır ve onlarla sürekli iletişim kurduğunuzda sizinle hızlı bir şekilde bağ kuracaktır. Fakat papağanlarda oluşan hastalıkların temel sebebi yetersiz beslenmeden olmaktadır. Bunun nedeni de papağanların karışık beslenme ihtiyaçlarına sahip olmasıdır. Bu sebeple papağanınıza verdiğiniz yemi güzel bir şekilde araştırıp, papağanınıza en uygun olanı satın almanız gerekir. İşte sizlere yardımcı olacak en iyi papağan yemleri listesi;

GOLD WİNGS PREMİUM Sultan Cennet Papağanı Yemi

Yüksek kaliteli tohumlarla özel olarak geliştirilen yem, Sevda, Cennet ve Sultan papağanı gibi küçük cins papağanların sevebileceği tamamı karışık bir yemdir. Paraket türü küçük ırk kuşlar için özel olarak üretilen ürün, beslenme rutinleri göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Özel harmanlanmış içeriği ile tam ve besleyici bir yem sunarken aynı zamanda mineral ve vitamin bakımından eksiksiz bir biçimde desteklenmiştir.

Gold Wings papağan yemi içerisinde; Kızıl, sarı ve beyaz darı,  Aspir, Mısır, Ay çekirdeği, Vitaminli Galeta gibi besinler bulunmaktadır. Bu yemlerin ev ortamında saklanması son derece önemlidir. Zira yemler iyi koşullarda saklanmadığı takdirde güvelenme, bozulma ya da kurtlanma gibi durumlarla karşılaşılabilir. Bunların yaşanmaması adına saklama şartlarına dikkat edilmesi gerekir.

SWEET BİRD Çizgili Paraket Çekirdeği

Bütün paraket papağan türleri için özel olarak hazırlanan çekirdek, onların severek yiyebileceği, lezzetli ve besleyici bir yemdir. Bu yemin kullanım miktarı, kuşunuzun yaşına ve cinsine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Bundan dolayı ilk olarak bolca verebilir, sonrasında kuşunuzun yeme miktarına bağlı olarak günlük miktarı belirleyebilirsiniz.

Gündelik olarak 2 yemek kaşığı yem konulması tavsiye edilir. Ancak aynı şekilde yem kutusunun her daim dolu olması da önerilir.

EUROGOLD DELUXE BLEND Gerçek Elmalı Premium Papağan Yemi

Küçük papağan kuşları, doğal yaşam alanlarında meyve ve tohumlar ile beslenirler. Eurogold Deluxe Blend Paraket Food Premium paraket yemi titizlikle seçilmiş zengin içeriği ile tam bir beslenme sağlayan, lezzetli ve değerli besinlerden meydana gelen, bütün vitamin ve mineralleri içerisinde barındıran %100 organik, karışık bir yemdir.

Oldukça zengin içerikli papağan yemi;

 • Kurutulmuş elma parçacıkları içerir.
 • Zengin içeriği sayesinde tüylerin canlı ve sağlıklı olmasına yardımcı olur.
 • Papağanınızın yaşam kalitesini arttıran bütün besin değerlerine sahiptir.
 • Lif açısından zengin olup aynı zamanda bağırsak florasına da oldukça uygundur.

Yem içerisinde; Beyaz sorgum, kırmızı sorgum, mısır, keten tohumu, çizgili çekirdek, kurutulmuş elma, kenevir, aspir, ak, sarı ve kırmızı darı, kurutulmuş elma parçacıkları, vitamin ve mineraller bulunur.

VİTAKRAFT MENÜ PREMİUM Paraket Yemi

Vitakraft Menü Premium Paraket Yemi, paraketlerin ana vatanı Avustralya’daki doğal besin gereksinimlerine uygun olan aspur, okaliptüs, keçi kaktüs çiçeği ve yabani tohumlar gibi aromalı meyveler ile geliştirilmiş ve en iyi tohumlar ile üretilmiş özel bir yemdir.

Uzman kuş bilimciler ve veteriner hekimler tarafından hazırlanan organik karışım vitaminler, mineraller gibi kuşlarınızın ihtiyacı ola bütün besin içeriklerini barındırmaktadır. Beta-Glukan papağanınızın bağışıklık sistemini güçlendirir ve aynı zamanda hastalıklara karşı da dayanımı arttırır. En iyi biçimde oranı ayarlanmış Kalsiyum Fosfor içeriği de kemik yapısını güçlendirirken, içerdiği mineraller de sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına destek olur.

QUIK Paraket Yemi

Papağan kuşlarının damak tadına uygun veteriner hekimler tarafından özel olarak geliştirilen papağan yemi, üst kalite tohum ve tahıllardan meydana gelen özel formülü ile papağanların gereksinimi olan bütün vitamin ve mineralleri içerir. İçerisindeki vitaminler yüksek enerji ihtiyacını desteklerken, doğal içeriğiyle sağlıklı ve dengeli bir beslenme sağlar.

Doğal olarak üretilmiş tohumlarla bağışıklığının güçlenmesini sağlarken, uygun ambalajı ile her daim tazeliğini korur. Ürünün içerisinde; Beyaz, kırmızı ve sarı darı, aspir tohumu, alaca çekirdek, mısır, kanarya yemi ve fırıncılık ürünleri bulunur.

MYYEM SELECTION 10 Gerçek Meyveli Papağan Yemi

Myyem selection papağan kuşlarının, doğadaki beslenme aktiviteleri dikkate alınarak üretilmiş bu özel yem, gereksinimleri olan temel besinlerin yanında keyifli zengin içeriğiyle de lezzet deneyimi sunar. Papağan yemleri arasında en çok beğenilenler arasında yer alan Myyem selection meyveli yem, özel paketi ile uzun süre boyunca taze kalabilmektedir.

Ürün içerisinde ayrı bir şekilde sunulan meyveli yem, en çok 2-3 gün içerisinde tüketilebilecek miktarlarda temel yeme %3 oranına karıştırılarak ya da karıştırılmadan bir yemlikte servis edilir. Meyvelerin geri kalanı kendi paketinde buzdolabında paketlenmeli ve temel yem ile tamamen karıştırılmamalıdır. Temel yem kendi paketinde serin ve güneş görmeyen bir yerde saklanmalıdır.

BONNIE Papağan Yemi

Papağan kuşlarının ihtiyaç duyduğu tüm mineral ve vitaminleri içerisinde barındıran yem karışımı olan Bonnie, kafes kuşlarının enerji ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Kaliteli yemlerde üretilen Papağan kuşu besinleri onlar için dengeli bir besin kaynağıdır.

 • Sağlıları için önemli olan iyot içerir.
 • Şeker içermez.
 • Lezzetini ve tazeliğini koruyan özel paket içerisindedir.
 • Proteini yüksek ve oldukça besleyicidir.
 • Vitamin katkılıdır.
 • Bağışık güçlendirici vitamin ve mineraller içerir.

İçerisinde; karışık çekirdekler, mısır, aspir, çeltik, pirinç, kabuklu ve kabuksuz yer fıstığı, kendir tohumu bulunur.

JUNGLE Büyük Irk Papağan Yemi

Büyük ırk papağan kuşları için ihtiyaç duydukları, temel gereksinimler dikkate alınarak üretilmiş yem, vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin bir yemdir. Özel içeriğe sahip olup kuşların tüylerinin sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar. İçerisinde yer alan besinlerle kuşunuzun yaşam kalitesini arttırır. Özel ambalajı sayesinde yemin uzun süre taze kalması sağlanır.

Yüksek yağ seviyesine sahip olan papağan yemi, kuşunuza enerji verir. Yem içerisinde; Çizgili çekirdek, beyaz çekirdek, mısır, aspir, buğday, kendir tohumu, kabuksuz fındık, kabuklu fıstık, kabuksuz yulaf, sorgum, yer fıstığı, fasulye, kenevir, çeltik gibi besinler bulunur.

VERSELE IAGA EXOTIC NUTS Kuruyemiş Karışımlı Papağan Yemi

Bütün papağanlar için uygun olan yem, özel içeriğiyle dengeli ve tam beslenme sağlar. Lezzetli ve besin değeri yük bileşenlerden meydana gelir. %20 oranında kabuklu yemiş içeren yem, gerekli olan bütün vitamin ve mineralleri içerisinde barındıran %100 organik ve sağlıklı bir yemdir.

Özel içeriği ile papağanınızın tüylerinin daha parlak, canlı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olarak. Papağanlar için özel olarak üretilen bu yem, severek yiyebilecekleri pekan cevizi, badem, yer fıstığı, çam fıstığı, ceviz ve brezilya kestanesi gibi yemişler içerir.