Muhabbet Kuşu Yemleri

Muhabbet kuşu yemleri, farklı tahıl taneleri ve özel formülasyon ile hazırlanan yemlerden meydana gelir. Kuşların sağlıklı gelişimi için yem çeşitleri, farklı vitamin ve mineraller içermektedir. Kaliteli bir yem, kuşların bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olarak hastalıklara karşı da koruyucu bir fonksiyona sahiptir. Diğer blog yazılarımızı buradan inceleyebilirsiniz.

Yemler, evinizde beslediğiniz muhabbet kuşları için son derece önemlidir. Evde beslenen her kış cinsi için de özel olarak üretilen yemler mevcuttur. Muhabbet kuşları için özel olarak hazırlanan muhabbet kuşu yemi çeşitleri içerisinde özel besin oranları vardır. Muhabbet kuşlarınızın uzun yılla yaşaması adına yalnızca onlara özel üretilen yemleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu kuş türleri, kendi yemlerinin lezzetli ve taze olmasını isterler. Yemleri severek tüketmeleri de gereken bütün gereksinimlerini yemlerden alır. Bundan dolayı kuşlarınızın dama zevkine göre bir tercih yapmanız gerekir.

En İyi Muhabbet Kuşu Yemleri Listesi

Muhabbet kuşlarına verilen yemler, onların sağlıklı bir biçimde büyümesi ve sağlıklı bir yaşam sürmesi bakımından son derece büyük bir öneme sahiptir. Muhabbet kuşu yemi içinde bulunan malzemeler ve bu malzemelerin kalitesi gibi unsurlar dikkate alındığı zaman, bir yem seçmek zor ve kafa karıştırıcıdır. İşte bu karışıklığı giderecek en iyi muhabbet kuşu yemleri listesi;

JUNGLE Poşet Muhabbet Kuşu Yemi 500 GR

Jungle poşet muhabbet kuşu yemi, vitaminli olmasıyla ön plana çıkan bir üründür. Muhabbet kuşları evlerde beslenen evcil hayvanladır. Evlerinde kuş besleyenler onların barınması adına kafese ve pek çok aksesuara gereksinim duyarlar. Onların beslemeleri de sağlıklı olmaları için önemlidir. Kuşunuz pek çok vitamini ve minerali yemden alır. Ondan dolayı yem tercihinde dikkatli olmak gerekir.

Yavru ve yetişkin kuşlar için farklı yemler seçilirken, kuşların sindirim sistemlerine uygun yemlerin üretilmektedir. Jungle poşet muhabbet kuşu yemi 1 kg ekonomik olması ile ön plana çıkar. Normal koşullarda bu yem iki ay kadar kuşunuzun ihtiyaçlarını karşılar. Yem içerisinde, beyaz darı, sarı buğday, aspur, keten, yulaf, Nijer ve galeta parçaları bulunur.

GOLD WINGS PREMIUM Muhabbet Kuşu Yemi 1 KG

Gold Wings markası, yurt dışında pek çok yarışmaya girmiş, ödüllü bir markadır. Toplam 17 ülkede kullanılmakta olan marka, dünyanın en kaliteli tahıl ve tohumları ile üretilmiştir. Aynı zamanda bu yem içerisinde vitamin ve mineraller kullanılarak besleyiciliği arttırılmıştır. Bunun yanı sıra içerisinde beyaz, sarı, siyah ve kızıl darı, aspur olarak bilinen kanarya tohumu, renkli drajeler ve aspir bulunmaktadır. Kuşların boyutuna ve cinsine bağlı olarak günlük 40 ile 50 gram arasında verilir.

QUIK Konuşturucu Muhabbet Kuşu Yemi 150 GR

Muhabbet kuşları yavru oldukları zamanlarda konuşmaya daha elverişlidir. İlk olarak daha çok ilgi isterler. Bunun yanı sıra Quik konuşturucu yem karışımı kuşunuzun konuşmasına destek olmak adına uygundur. Bu yem, ses tellerini inceltir ve daha kolay bir şekilde taklit yapabilmelerine yardımcı olur. Özel karışımı ile enerji vererek hareket kabiliyetlerini arttırır.

İçerisinde bulunan güçlü tohumlar ve ek vitaminler ile kuşların yüksek enerji gereksinimini ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Doğal içeriği ile sağlıklı ve düzenli bir beslenme sağlayarak yaşam standartlarını arttırır. Üreme talebinde yükseliş, yüksek enerji ve kur egzersizleri ile çiftleşme isteğini tetikler. Yem içerisinde, siyah, sarı, kırmızı darı, kanarya yemi, aspir, keten tohumu bulunur.

VERSELE LAGA Muhabbet Kuşu Yemi 1 KG

Vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olan bu muhabbet kuşu yemi tahıllar ve renkli tohumlardan oluşur. İçerisinde kırmızı ve sarı darı, kanarya tohumu, soyulmuş yulaf, yalancı safran tohumu, buğday, Nijer tohumu, soyulmuş ay çekirdeği ve çok daha fazla besin bulundurur. Bu ürün, fermuarlı ve kolay kapanan ambalajda satıldığından dolayı saklaması pratik ve uzun süre bayatlamadan kullanılabilmektedir. Aynı zamanda bu yem, kuşların tüylerinin parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur.

VITAKRAFT MENÜ Muhabbet Kuşu Yemi 1 KG

Muhabbet kuşları için tam bir beslenme sağlayan, lezzetli ve besleyici içeriklerden oluşan yem, onların beslenme alışkanlıkları incelenerek formüle edilmiş bir yemdir. Vitakraft muhabbet kuşu yemi, kuşların doğal rutinlerinden esinlenerek gerek duydukları bütün tahıl ve vitaminleri doğru oranda ihtiva etmektedir.

Muhabbet kuşları yemleri arasında en çok tercih edilenler arasında yer alan bu yem;

  • Şeker içermez.
  • Aromasını ve tazeliğini her zaman diri tutan pakete sahiptir.
  • Protein değeri yüksek ve oldukça besleyicidir.
  • Vitamin katkılıdır.
  • Genel sağlıkları için önemli olan iyotu içerisinde barındırır.

NATURE PLAN Meyveli Ballı Muhabbet Kuşu Yemi 1 KG

Muhabbet kuşlarının fiziksel ve biyolojik nitelikleri dikkate alınarak hazırlanan Nature Plan muhabbet kuşu yemi, vitaminler, kalsiyum, probiyotikler ve bal ile zenginleştirilmiştir. Yem içerisinde bulunan besin unsurlar ise şu şekildedir; Sarı, kırmızı, siyah ve beyaz darı, kanarya yemi, Nijer tohumu, keten tohumu, yulaf tohumu, kenevir tohumu, yabani tohumlar, deniz yosunu, meyve aromaları, istiridye kabuğu, bal tozu ve meyve aromaları. Bir muhabbet kuşu için günlük 10 gram yem yeterli olacaktır.

QUIK SPECIAL Kabuksuz Muhabbet Kuşu Yemi 400 GR

Muhabbet kuşlarının damak tadına uygun veteriner hekim ve uzmanlar tarafından özel olarak geliştirilmiştir. Üst kalite tohum ve tahıllardan meydana gelen özel kabuksuz formülü muhabbet kuşlarının gerek duyduğu bütün vitamin ve mineralleri içermektedir. Bu içeriler kuşunuza yüksek enerhi gereksinimini karşılar.

Doğal içeriği ile sağlıklı ve dengeli beslenme sağlayan yem, kuşların hayat kalitesini arttırır. Doğal tohumlar ise bağışıklıklarının güçlenmesine yardımcı olur. Yem içerisinde kabuğu soyulmuş darı ve Nijer tohumu bulunmaktadır. Kuşların yemliklerine koyarak verilmesi ve her gün yemlikte kalan kabukların temizlenmesi tavsiye edilir.

POLO Meyve Aromalı Muhabbet Kuşu Yemi 400 GR

Polo muhabbet kuşu yemi, keten tohumu, yemek darı ve meyve aromaları içerir. Sahip olduğu ilave vitamin ve mineraller ile aynı zamanda da sağlığını korumasına destek olur. Böylece kuşunuz kendisini daha enerjik ve huzurlu hisseder. Bunun yanı sıra en iyi muhabbet kuşları yemleri fiyatları incelendiği zaman Polo yemin daha uygun fiyatlı olduğu söylenebilir.

VİVİD BİRD Muhabbet Kuşu Yemi 20 KG

Yerli olarak üretilen Vivid Bird kuşyemi; granüllü muhabbet kuşu karışımı, üretici kuş yemi ve muhabbet kuşu özel karışı olarak üç çeşitte bulunur. Bütün ürünlerin içeriği birbirine benzemektedir. Standart muhabbet kuşu yemi içerisinde; beyaz, sarı, siyah ve kızıl darı, keten tohumu, soyulmuş yulaf ve sade kanarya yemi bulunur. Diğer yemler ise; yulaf, kenevir ve Nijer tohumu ile geliştirilmiştir.