En İyi Köpek Mamaları Nelerdir?

En iyi köpek mamaları seçerken evcil hayvanlarımızın sağlığı bizim için pek çok şeyden önemlidir. Bu sağlığın en temel unsurlarından bir tanesi de onlara sunmuş olduğumuz besinlerdir. Köpeğinizin sağlıklı, mutlu ve hareketli olmasını istiyorsanız, onun için en iyi köpek maması araştırmasına girmelisiniz. Pek çok çeşit köpek vardır ve her köpek birbirinden farklıdır. Köpeğinizin yaşına, büyüklüğüne ve hareket düzeyine dikkat etmelisiniz. 

En iyi köpek mamaları tercih edilirken içeriklerine dikkat etmek son derece önem arz eder. Mama, et ya da balık gibi yüksek kaliteli protein barındırmalıdır. Aynı zamanda koruyucular, yapay renklendiriciler ve şeker gibi zararlı katkı içerikleri barındırmamalıdır. İyi bir mama seçmek için tanınan ve güvenilir markaları tercih etmelisiniz. Müşterilerin yorumlarını ve değerlendirmeleri inceleyerek hangi markaların köpeklerin için daha iyi sonuçlar verdiğini öğrenebilirsiniz. Örneğin, Veteriner Hekimler tarafından tavsiye ettiği mamaları araştırabilirsiniz.

En İyi Köpek Mamaları Listesi

Köpeğinizin türüne göre köpek maması çeşitleri, türün fiziksele yapısı, genetik formu ve özel sağlık gereksinimlerine dayanır. Her ne kadar köpekler farklı gereksinimlere sahip olsa da, bazı türlere has ihtiyaçlar vardır. İşte en iyi köpek mamaları listesi;

TRENDLİNE BİFTEKLİ YETİŞKİN KÖPEK MAMASI 15 KG

 

Trendline Biftekli Yetişkin Köpek Maması, köpeklerin sağlıklı ve huzurlu yaşam sürmeleri adına beslenme noktasında onlara yardımcı olmaktadır. Bu ürün, köpeklerin dengeli bir şekilde beslenmeleri ve gereksinim duydukları besinlerin hepsine sahip olmaları adına özel olarak üretilmektedir. İçerisinde yüksek oranda protein takviyesi bulunmaktadır.

Ürün içerisinde A, C, E ve D vitaminleri yer alır. Deri sağlığı için ürün içerisinde bol miktarda Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri de bulunur. Dengeli bir şekilde beslenebilen köpekler, sağlıklı deri ve tüy gelişimine sahiptir. Zengin içeriğiyle ön plana çıkan bu ürün ile de dengeli beslenmeyi sağlayabilirsiniz. İçerisinde glüten barındırmayan bu ürün, evcil köpeklerin mamayı son derece kolay bir biçimde sindirmesine yardımcı olur.

GOODY 15 KG ETLİ YETİŞKİN KÖPEK MAMASI

 

 

  • Mama yetişkin köpekler için üretilmiştir.

  • Yüksek miktarda protein içerir.

  • 15 kilogram ağırlığındadır.

Goody etli yetişkin köpek maması, evcil hayvanınızın gündelik besin değerlerini karşılaması adına tercih edebileceğiniz bir üründür. Son derece besleyici bir formüle sahip olan ürün üretilirken, köpeklerin sevebileceği bir tat elde edilmeye dikkat edilmiştir. İçerik bakımından son derece zengin olan köpek maması, yetişkin bir köpeğin günlük beslenme ihtiyacı dikkate alınarak geliştirilmiştir.

İlave olarak tahıl içermeyen ürün içerisinde et ve hayvansal yan ürünler tercih edilmiştir.

ENJOY KUZU ETLİ YETİŞKİN KÖPEK MAMASI 15 KG

Enjoy Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması, köpeklerin sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmeleri adına beslenme konusunda destek sağlamaktadır. Köpeklerin düzenli beslenmeleri ve gereksinim duydukları besinlerin hepsine sahip olmaları adına özel olarak üretilmektedir. İçerisinde yer alan gerçek kuzu eti yüksek miktarda protein takviyesi sağlamaktadır. Düşük oranda ve sindirim kolaylığı sağlayan tahılları da içerisinde barındırmaktadır.

Gezmeyi seven köpeklerin mekanizmalarına destek olan köpek mamaları, bağışıklık sistemlerinin güçlenmesine de yardımcı olur. Yetişkin köpekler tarafından severek tüketilen, içeriğinde kuzu eti barındıran mamalar dostlarınızın iştahını açar ve zayıf köpekler için kilo dengesinin korunmasını sağlar. Sindirim problemi olan köpekler için oldukça uygun bir mama olan Enjoy Kuzu Etli Köpek Maması 15 kg çeşidi, ebatının da sunduğu avantajla, köpekler tarafından uzun vadeli tüketiminde hazımsızlık ve gaz sorunlarına karşı oldukça önemli rol oynar.

ROYAL CANİN MİNİ PUPPY KÜÇÜK IRK YAVRU KÖPEK MAMASI 4 KG

 

 

  • Yüksek oranda protein içerir.

  • Her şeyi yemeyen köpekler için özel aromaya sahiptir.

  • Sindirim sistemi ve bağırsak florasının dengesini sağlar.

  • Yavru köpek ırklarının enerji gereksinimlerini karşılar.

  • E vitamini açısından zengindir.

Royal Canin Mini Puppy Küçük Irk Yavru Köpek Maması, son derece hareketli olan küçük ırk yavru köpekler için özel olarak geliştirilmiştir. Köpekler adım adım büyürler. Büyümelerinin en iyi şekilde olması yaşamlarını her açıdan etkiler. Bundan dolayı her adımda beslenmelerine önem vermek ve dikkat etmek gereklidir.

Son derece hareketli olan küçük köpek ırkları yürüyüş ve egzersiz yapmaya ihtiyaç duyarlar. Bundan dolayı sıklıkla dışarı çıkarlar. Dışarıya karşı savunmasız olmamaları adına da Royal Canin köpek maması doğal savunma sistemlerini destekler. Doğayı keşfederken pek çok şeyi öğrenmelerine ve sağlıklı bir biçimde büyümelerine olanak sağlar.

Yavru köpek ırklarının beslenme gereksinimleri dikkate alınarak dengeyi sağlayacak ve onları memnun edecek her şey düşünülerek imal edilmiştir. Aynı zamanda dışkı kokusu ve oranını da azaltmaktadır.

ND KUZU ETLİ YABAN MERSİNİ DÜŞÜK TAHILLI YETİŞKİN KÖPEK MAMASI 12 KG

 

 

  • Yetişkin köpekler için uygundur.

  • Orta ırk köpekler için uygundur.

  • %60 hayvansal, %20 kılçıksız buğday, %20 meyve ve sebze içeriğine sahiptir.

Kilosu fazla olan ve hareket kabiliyeti düşük olan evcil köpekler, aynı insanlar gibi özel bir beslenme programına gereksinim duyar. NG Kuzu Etli Yaban Mersini Düşük Tahıllı Yetişkin Köpek Maması, kilo kontrolü açısından evcil dostlarınıza destek olur. Bu ürün, sebzelerden gelen yüksek protein ve besleyicilik sayesinde hayvanların daha çok hareket edebilmesini sağlar.

ND Kuzu etli mama, vitamin ve mineral açısından zengin içeriğe sahiptir ve hayvanların sağlıklı bir gelişim göstermesi adına gerek duydukları besinleri sağlar. Aynı zamanda lezzetli tanelere ve güzel bir kokuya sahip olan köpek maması, patili dostların favori mamaları arasında yer alıyor.

PRO PLAN SOMONLU YETİŞKİN KÖPEK MAMASI

Pro Plan Somonlu Yetişkin Köpek Maması;

 

  • Köpeklerin tüy sağlığını en iyi biçimde destekler.

  • Sağlıklı ve kalın tüyler esas alınarak üretilmiştir.

  • Sindirimi son derece basittir.

  • Köpeklerin sevebileceği bir tada sahiptir.

Beslenme, köpeklerin sağlığını direk olarak etkileyen bir faktördür. Pro Plan Somonlu Yetişkin Köpek Maması, köpeklerin beslenme gereksinimlerini karşılar, mutlu ve huzurlu bir şekilde hayat sürmelerine yardımcı olur. Özellikle de köpeğinin tüy bakımında özen gösteren kişiler için uzmanlar tarafından bu mama markası önerilmektedir.

Tüylerin bakımlı ve sağlıklı olması köpeklerin sağlıklı ve huzurlu olduğunu göstermektedir. Bakımlı ve sağlıklı tüyler köpeklerin kaliteli bir hayat sürdüğünü gösterir. Tüy hassasiyeti sonrasında sindirim noktasına da dikkat edilmiştir. Sindirimi son derece kolay olan köpek mamaları arasında yer alır.

Küçük ve orta ırk köpeklerin bütün beslenme gereksinimlerini karşılamak adına özel olarak geliştirilmiştir. Yüksek miktarda protein içerir.

MYSTİC AZ TAHILLI KUZU ETLİ YETİŞKİN KÖPEK MAMASI

 

Mystic kuzulu yetişkin köpek maması, köpeğinizin cinsi ne olursa olsun seveceği türden bir mamadır. Taze kuzu eti, kurutulmuş kuzu eti, kurutulmuş sebze ve meyvelerin yanında destekleyici ürünler ile hazırlanan bu ürün kuru mamadır.

Mama miktarını ayarlarken kilo korumaya dikkat edin. Köpeğinize gereğinden fazla mama vermediğinizden emin olun.

HILLS BÜYÜK IRK KUZU ETLİ YETİŞKİN KÖPEK MAMASI

 • Köpeklerin ihtiyacı olan protein ve yağ açısından zengindir.
 • C, E, A ve D vitaminleri içermektedir.
 • Sindirimi kolaylaştırmaktadır.
 • Sağlıklı deri ve tüyler için destek sağlamaktadır.

Yetişkin köpeklerin gerek duyduğu bütün besinlerin bir arada bulunduğu Hills Büyük Irk Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması, en iyi köpek mamaları arasında yer alıyor. Mama içerisinde sindirimi kolay tahıl ürünleri düşük oranda bulunuyor.