Yaş Köpek Mamaları

En iyi yaş köpek maması yüzde 70 oranında nem içeren mama türüdür. Islak tarzda olduğu da ifade edilebilir. Bu mama türlerinde sıvı miktarı yüksektir. Bunun için de köpekler tarafından tüketilmeleri çok daha kolaydır. Ayrıca sindirimleri daha kolay ve kuru mamalara göre genelde yaş köpek mamaları daha lezzetlidir. O yüzden birçok köpek sahibi bu tür bir gıda maddesini tercih eder.

Beslenme doğada olan tüm canlılar için ciddi bir önem arz eder. İnsanların evlerinde, işyerlerinde bulundurdukları köpeklerin de kendilerine özgü bir fizyolojik yapıları vardır. Doğru bir biçimde beslenmeleri gerekir. Köpeklerin yanlış beslenmesi aynı zamanda hiç istenen bir durum olmasa da kimi istenmeyen durumlara yol açabilir ki bu noktada da mama seçimi büyük önem arz eder.

 En İyi Yaş Köpek Mamaları Listesi

İster kendi köpeğine, ister bir başka köpeğe böylesi bir mama alırken mutlaka yaşına, cinsine göre seçim yapılması gerekir. Ürün alırken bileşenlerine de mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Ürün kalitesinden de mutlaka emin olunmalı, bilinen güvenilir markaların mamaları tercih edilmelidir.

Siz de aşağıda yer alan en iyi yaş köpek maması listemizde olan ürünler içinde köpeğinize en uygun olanı seçerek güvenle sağlıklı, herhangi bir sorun olmadan besleyebilirsiniz.

Gran Carno Original Sığır Etli Yetişkin Köpek Konservesi

Gran Carno Original Sığır Etli Yetişkin Köpek Konservesi uzmanlar tarafından en iyi yaş köpek mamaları içinde ilk sıralarda yer alır. Kendi özel konserve kutusu içinde küçük parçalar biçiminde olup tahıl içermez. Yetişkin olan tüm köpek cinslerine güvenle verilebilir. İçeriğinde soya, hindi eti, tavuk eti, av hayvanları eti ve sığır eti içerir. Yüzde 78 nem oranına sahiptir. Yüzde 40 protein, yüzde 20 karbonhidrat ve yüzde 7.5 yağ vardır. 100 gramında 0.46 oranında enerji vardır. Taze etler olan bir yaş köpek mamasıdır. Bu köpek maması mineral ve vitaminlerle desteklenen bir besin maddesidir.

Hill’s Science Plan Tavuklu Yetişkin Köpek Konservesi

Hill’s Science Plan Tavuklu Yetişkin Köpek Konservesi kullanan kişilerin diğer insanlara tavsiye ettiği bir diğer yetişkin köpek mamasıdır. Ürün içinde yer alan başlıca maddeler şunlardır: Pirinç, havuç, tavuk eti, domuz yağı ve çatlak arpadır. Az tahıllı olan bir yaş köpek mamasıdır. Yüzde 75 nem oranı, yüzde 30 yağ, yüzde 18 protein,  yüzde 25 karbonhidrat içerir. Kompakt birçok bileşeni olan bir yaş mamadır. Köpeklerin en çok sevdiği yaş köpek mamaları içinde öne çıkar.


Schesir Aloevera Ve Tavuklu Jöleli Köpek Konservesi 150 Gr

İşte benzerlerinden açık ara ayrılan bir yaş köpek maması. Uzmanlar bu köpek konservesinin faydalarını saymakla bitiremiyor. İçinde tam anlamı ile yok yok. Her yaştan, her cinsten köpeğe güvenle verilebilir. İçerisinde hem tavuk hem de jöle olması ürünün lezzetine lezzet katan bir durumdur. Ürün açıldıktan sonra başka bir kaba konulmadan kendi özel kasesi içinde köpeğe verilebilir. Üst segment kalitede malzemeler kullanılmıştır. Hem son derece sağlıklı hem de lezzeti damak çatlatan cinstendir. Protein açısından zengin bir yaş mama olduğunu da ifade etmek gerekir.

N&D Pumpkin Tavuk & Nar Konserve Köpek Maması, 285 Gr

N&D Pumpkin Tavuk & Nar Konserve Köpek Maması, 285 Gr birçok köpeğin favorisi olan bir yaş mamadır. Tamamen tahılsız olup koruyucu olan bir katkı maddesi de içermez. Glisemik endeksi son derece düşüktür. Yetişkin olan köpekler içindir. Protein açısından zengin olup köpeğin bağışıklık sistemini güçlendirir ve sağlıklı beslenmesini sağlar. İçeriğinde hem nar hem de tavuk bulunur.

Royal Canin Mini Puppy Köpek Maması, Yavru Köpek, (12 x 85 G)

Royal Canin Mini Puppy Köpek Maması, Yavru Köpek, (12 x 85 G) diğer yaş köpek mamaları ile kıyaslandığı zaman biraz daha tematik olan bir yaş köpek mamasıdır. Özel olarak hedef kitlesi yavru köpeklerdir. Bir kutu içinde 12 adet 85 gramlık yaş mamalar bulunur. Ürün formuna bakıldığı zaman pate olduğu görülür. Köpeğin büyümesine ve gelişmesine katkı sunar. Eğer köpeğin midesi hassas ise yine sorun sıkıntı olmadan güvenle verilebilir. Birinci sınıf kaliteli besinlerden üretilir. Ana bileşeni tavuk olup, fıstık içermez. Tüm yavru köpek ırkları için idealdir. Tüm köpek ırklarına sorun sıkıntı olmadan verilebilir. Ürün bileşenleri arasında şeker, dana eti, tavuk eti, soya sosu ve hayvansal yağlar vardır. Bu yaş köpek maması yüzde 23 karbonhidrat, yüzde 8 protein ve yüzde 6 yağ içerir. Köpeklerin sindirim sistemini düzenler. Az da olsa tahıl içerir. 

Royalist Somonlu Yetişkin Köpek Konservesi

Royalist Somonlu Yetişkin Köpek Konservesi de önerilen en iyi yaş köpek maması içinde olan bir üründür. Bu yaş mama tahıl içerir. Büyük parça etleri vardır. Sadece tüm köpek ırklarında yetişkin olanların tüketmesi gerekir. Buna göre üretilmiştir. Ürünün ana bileşenleri ringa balığı, soya, hayvansal yağlar, somon balığı eti ve mısırdır. Nem oranı son derece yüksek olup yüzde 80 oranındadır. Yüzde 17 protein, yüzde 29 karbonhidrat ve yüzde 10 yağ vardır. Yine ürün bileşenleri arasında Omega 3 de bulunur. Köpeğin sağlıklı yaşaması için doğru bir tercihtir. Aynı zamanda köpeğin tüylerinin parlak ve gür olmasını da sağlar.

Chef’s Choice Yetişkin Köpekler İçin, Tahılsız, Hipoalerjenik, Kuzu Etli, Somon Balıklı Ve Havuçlu Ezme, 400 g x 12 Adet

İşte benzerlerinden açık ara ayrılan bir diğer yaş mamaya. Ürün adından da anlaşılacağı gibi her yönü ile düşünülerek satışa sunulan bir yaş mamadır.  Şefin özel seçimi olan bir mamadır. Kendisine özgü bir aroması vardır. Özellikle yetişkin tüm köpek ırkları içindir. Her bir pakette 400 gramlık olan 12 tane yaş mama vardır. Her yaşta köpeğe verilebilir. Ürün bileşenleri doğal olup taze kuzu et, somon ve havuçtan oluşur. Hem son derece besleyici, hem de son derece sağlıklıdır. İçeriğinde aroma, tahıl, koruyucu madde, şeker, renklendirici ve tuz içermez. Güvenle köpeklere verilebilir.

Reflex Plus Ördekli Yetişkin Köpek Konservesi

Reflex Plus Ördekli Yetişkin Köpek Konservesi kullananların sıklık ile tavsiye ettiği bir yaş mamadır. Mısır unu içeren tahıllı bir yaş mamadır. Ürünün ana bileşenleri tavuk eti, soya, pirinç, mısır ve ördek etidir. Küçük özel sosu olan mama parçaları biçiminde bir ürün formu vardır.  Tüm köpek ırklarında güvenle verilebilir. Yüzde 80 nem oranı vardır. Bunun dışında yüzde 4 yağ, yüzde 19 karbonhidrat ve yüzde 17 yağ içerir. Kalitesi üst düzeydedir. Kahvaltıda da verilebilir.

Mera Nature’s Effect Sığır Etli Yetişkin Köpek Konservesi

Bu yazımızda en iyi yaş köpek maması olarak önereceğimiz bir diğer ürün bu sığır etli olan yaş mamadır. Tahıl içermeyen ince kıyım bir mamadır. Havuç, sığır eti, elma, dana sakatat, patates gevreği içerir. Nem oranı yüzde 80 civarında olup, özellikle hassas beslenen köpekler için en doğru seçimdir.