Kuru Köpek Mamaları

Hayvan severlerin en çok özen gösterdiği hayvanlar arasında köpekler ilk sıralarda gelir. Köpeklerin beslenmesine de insanlar son derece büyük özen gösterirler. Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmeleri için eğer kuru mama tercih edilecek ise o zaman iyi bir araştırma yapılarak kuru köpek mamaları içinden en doğru seçimin yapılması gerekir.

Kuru köpek mamalarının yaş köpek mamalarına göre en temel farkı nem oranının yüzde 10 civarında olmasıdır. Kuru köpek mamalarının kullanımı son derece pratiktir. Köpeklerde sorun teşkil edebilen diş sağlığı açısından da sorunsuz olan bir mama çeşididir. Üstelik en iyi kuru köpek mamaları içeriğinde vitamin ve mineral de olduğundan son derece besleyicidir.

En İyi Kuru Köpek Mamaları Listesi

Diğer hayvanların beslenmesinde olduğu gibi köpeklere de hiçbir biçimde rastgele bir mama verilemez. Son derece iyi bir araştırma yapılması ve en iyi kuru köpek maması hangisi ise onun seçilerek yedirilmesi gerekir.

Köpek mamaları seçimi yapılırken köpeğin yaşına ve cinsine uygun olarak gıda maddesi seçilmesi gerektiği göz ardı edilmemelidir. Siz de aşağıda yer alan listemizi inceleyerek köpeğiniz için en iyi kuru köpek maması seçimini yapabilirsiniz. Şimdi dilerseniz adım adım başlayalım.

Advance, kuru köpek maması

Advance Adult Maxi Yetişkin Kuru Köpek Maması 14 KG

Advance Adult Maxi Yetişkin Köpek Maması size bu yazıda önereceğimiz en iyi kuru köpek mamaları içinde ilk sıralarda yer alan bir kuru mamadır. Ürün bileşenlerine bakıldığında şu bilgiler verilebilir: Ürün bileşenleri içinde mısır, yumurta, tavuk eti, pirinç ve buğday yer alır. Bu malzemelerden de anlaşılacağı gibi tamamı ile kuru malzemelerden oluşan bir mama türüdür. Ürün bileşenleri arasında ayrıca tahıl grubunda olan pirinç lapası, buğday unu ve mısır glüteni de yer alır. Nem oranı yüzde ondan düşüktür. Yüzde 32 karbonhidrat, yüzde 27 protein ve yüzde 14 yağ içerir. Köpeğin bağışıklık sistemini güçlendiren özel Immuneplus formülü vardır. Köpeğin sağlıklı beslenmesinde çok önemli bir rolü vardır.

LaVital, kuru köpek maması

LaVital Maxi Adult Lamb Yetişkin Kuru Köpek Maması 15 KG

Kullananların yüzde doksanı tarafından tavsiye edilen bir yetişkin kuru köpek maması. Alanında öncü markalardan olan LaVital farkı ile müşterilerin beğenisine sunuluyor. Ürünün ana bileşenleri hindiba, taze somon balığı, pirinç, buğday ve mısırdır. Ayrıca mısır glüteni ve buğday unu da kuru mama bileşenleri arasında yer alır. Tam anlamı ile bir kuru mama türüdür. Bu mamada taze somon balığı kullanılması gıdanın yapısını son derece güçlü bir hale getirir.  15 kg üzerinde olan büyük yetişkin köpekler içindir. Yüzde 32 karbonhidrat, yüzde 23 protein ve yüzde 16 yağ içerir. En önemli avantajlarından bir tanesi ürün kalitesine göre ürünün fiyatının son derece uygun olmasıdır.

hill's, kuru köpek maması

Hill’s Ton Balıklı Yetişkin Kuru Köpek Maması 12 KG

Üçüncü olarak bu yazımızda size önereceğimiz kuru köpek maması Hill’s Ton Balıklı Yetişkin Köpek Maması olup özel bir mama olduğu net bir biçimde söylenebilir. Kullananların yüzde doksanbeşi bu mamayı ısrarla tavsiye ediyor. Dünyada en çok güvenle tüketilen mamalardan bir tanesidir. Nem oranı yüzde ondan küçüktür. Karbonhidrat oranı yüzde 29, yağ oranı yüzde 15 ve protein oranı yüzde 23 değerindedir. Ürün adından da anlaşılacağı gibi ana ürünü ton balığıdır. Bu da mamanın son derece sağlıklı olmasını sağlar. Diğer ürün bileşenleri arasında pancar küspesi, mısır,pirinç ve bitkisel yağlar vardır. Tahıl içeren bir yetişkin köpek mamasıdır. Ürünün en temel özelliği tartışmasız bir biçimde tahıl içeren en iyi köpek maması olmasıdır.

nd, kuru köpek maması

N&D Prime Kuzu Etli Yetişkin Kuru Köpek Maması 12 KG

En iyi kuru köpek mamaları içinde bu mama tartışmasız son derece özel bir yere sahip. Beğenmeyen nerede ise yok gibi olup yüzde 97 kullanıcı bu kuru mamayı tavsiye eder. Hem son derece besleyici, hem de son derece sağlıklı olan lezzetli bir kuru köpek maması olup adından da anlaşılır olduğu gibi ana bileşeni tamamı ile taze olan kuzu etidir. Ürünün tahıl içermemesi diğer kuru mamalardan ayıran en bariz farklarının başında gelir. N&D Prime Kuzu Etli Yetişkin Köpek Mamasının diğer ürün bileşenleri arasında havuç, tatlı olan patates, ıspanak ve yaban mersini vardır. Kuzu etiksiz kemiksiz bir formdadır. Nem oranı son derece düşük olup, karbonhidrat değeri  yüzde 25, protein değeri yüzde 34 ve yağ oranı da 18 değerindedir. Sağlıklı teknikler ile pişirilir. Tüm köpek ırkları için uygundur.

Royal Canin Mini Puppy Yavru Kuru Köpek Maması 4 Kg

Royal markası dünya çapında hem yaş hem kuru köpek mamalarında en bilinenler arasındadır. Tüm ürünleri üst segmenttedir. Bu maması da özel olarak yavru köpeklerin gereksinimi düşünülerek alanında uzman ve deneyimli bir ekip tarafından üretilerek tüm testlerden geçerek satışa sunulur. Ürünün ana bileşenleri kurutulmuş olan kümes hayvanları eti ve pirinçtir. Tahıl içerir. Vitamin ve mineraller ile zenginleştirilmiştir. Yavru köpeğin hem bağırsak florasını, hem de bağışıklık sistemini güçlendirir. Dişleri oluşuyor ise güçlü bir biçimde dişlerinin çıkmasını sağlar. Yağ oranı yüzde 20, protein oranı ise yüzde 31 değerindedir.

proplan, kuru köpek maması

Pro Plan Medium Yetişkin Kuru Köpek Maması 14 KG

Şimdi de bir diğer markanın yetişkin kuru mamasına bakalım. Bu mama da kullananların yüzde doksan beşinin tavsiye ettiği bir üründür. Mamanın ana bileşeni kuzu eti olup, bunun yanı sıra bitkisel özler, mısır, balık yağı ve pirinç de içerir. Yine ürün bileşenleri arasında pirinç lapası ve tahıl da olduğu için tahıllı bir kuru mamadır. Yüzde 32 oranında karbonhidrat, yüzde 23 oranında protein ve de yüzde 16 oranında yağ içerir. Lezzeti de son derece güçlüdür.

Reflex Plus Salmon Yetişkin Kuru Köpek Maması 15 KG

En iyi kuru köpek maması deyip Reflex markası tarafından üretilen bu çok özel formülüze edilen mamayı atlamak olmaz. En başta şunu net olarak ifade etmek gerekir ki günün her saati her öğünde köpeğinize verebilirsiniz. Yetişkin köpekler için en kaliteli kuru mamalardan bir tanesidir. Tam bir biçimde besleyici olup, lezzeti ile de öne çıkar. Mamanın temel bileşenleri somon balığı, tavuk yağı, mısır, buğday ve pirinçtir. Tahıl içeren bir kuru mama türüdür. Yüzde 21 karbonhidrat, yüzde 25 protein ve yüzde 14 yağ içerir. Tamamı ile taze somondan üretilir. Tüm köpek ırklarına yedirebilir.